top of page

   Alenka

v zemi zázraků

poetický film pro celou rodinu

Autobiografické vzpomínání autorky, která očima Alenky v říši divů vidí v současném světě svoje dětství, které se jí vykresluje také mimo jiné skrze slavnosti, kterými doslova protančí svým dětským fantazijním viděním světa. Před očima jí ožívají legendární postavy svatého Jana Nepomuckého, Pražského Jezulátka, Malého Prince a další.

Alenka v zemi zázraků je osobitou parafrází známé Alenky v říši divů.

Alenka_15.jpg

Tvůrci:

Předloha: stejnojmenná kniha - autorka: Jana Kristina Studničková

Kamera: Marek Jícha

2.kamera: Jiří Strnad

Dron, osmo: Michal Čeliš

Střih a hudební režie: Jana Kristina Studničková

Mistr zvuku: Ladislav Greiner

Použitá hudba: Zdeněk Pololáník, Vojtěch Komárek a další

Výtvarná koncepce: Jana Kristina Studničková, Otakáro Maria Schmidt

Kostýmní výtvarnice a masky: Jana Kristina Studničková

Pomocná režie: Jana Zvoníčková

Vedoucí produkce: Otakáro Maria Schmidt

Producent:  JesuPrague Film – Jan Mrzena, Otakáro Maria Schmidt

Distribuce v ČR: APK CS

Scénář a režie:  Jana Kristina StudničkováOtakáro Maria Schmidt

Všechna videa
TV PRIMA - Top Star Magazín: premiéra filmu Alenka v zemi zázraků
02:17
Přehrát video
Alenka v zemi zázraků - Trailer 4
03:37
Přehrát video
Alenka v zemi zázraků - Trailer 1
01:23
Přehrát video
Alenka v zemi zázraků - Trailer 2
01:25
Přehrát video

V hlavních rolích

viktorka-hlavni-role.jpg

Viktorie Stříbrná - Alenka

Narodila se v roce 2005. Již od malička projevovala své hudební nadání. Od tří let zpívá v dětském sboru Coro Piccolo. Spolupracuje s dalšími hudebníky a hudebními tělesy (jako sólistka vystupovala např. s orchestrem Karla Vlacha, s Marií Rottrovou, Kateřinou Brožovou, aj.). Natáčí pro televizi i rozhlas, moderuje pořady pro děti. Už jako tříletá natočila své první sólo na CD. V koncertním provedení Bídníků získala roli Cosette. Účinkovala v dětských muzikálových rolích divadla Brodway a Hybernia, působí i v činohře. Hraje na violoncello. Kromě hudby má ráda tanec, věnuje se scénickému tanci, street jazzu a stepu a akvabelám. Ráda sportuje, v zimě na lyžích nebo snowboardu, v létě jezdí na kole a leze po horách.  

pidrmanova-hlavni-role.jpg

Jana Pidrmanová - máma

Narodila se 17. března v Chebu. Základní školu navštěvovala ve Františkových Lázních, odkud pochází. Ve škole se zapojila do dramatického kroužku, kde koketovala se svým dětským snem stát se herečkou. Vystudovala střední hotelovou školu v Mariánských Lázních a pak si dala přihlášku na DAMU, ale moc si nevěřila a přijímací zkoušky byly spíš vzpomínkou na školní divadelní kroužek. Po přijetí si jen pomalu rok zvykala na nové prostředí ve velkém městě, ale podařilo se jí to překonat s pomocí lidí okolo. Její první role v ND byl záskok za Magdalénu Borovou na MD ve hře Mikve od Hadar Galronové. Po Damu odjela na půlroční stáž do Berlína, protože byla vybavena jazykově z hotelové školy. Působila ještě na pár divadelních scénách, než zakotvila v Národním.

Bolek Polívka - děda z tátovi strany

Boleslav (Bolek) Polívka se narodil 31. července 1949 ve Vizovicích. Má vystudovanou brněnskou JAMU. V roce 1993 si v Brně založil vlastní divadlo Bolka Polívky. V roce 1997, ve filmu „Zapomenuté světlo“, získal cenu českého lva a cenu za herecký výkon na MFF Karlovy Vary. Dalšího českého lva dostal za film „Musíme si pomáhat“. Film byl taky nominován na Oscara. V televizi uvádí vlastní pořady, např. Bolkoviny nebo Manéž Bolka Polívky či Bolek Polívka na víně.

zilkova-hlavni-role.jpg

Veronika Žilková - babi z máminy strany

Jedna z nejpopulárnějších českých hereček současnosti, Veronika Žilková, pochází z umělecké rodiny. Jejím otcem byl známý hudební pedagog a flétnista Václav Žilka (1924-2007). Jako celá rodina, tak i Veronika se od dětství věnovala hudbě (hrála na flétnu), ale na rozdíl od svých dvou starších sourozenců, kteří jsou dnes profesionálními hudebníky, její cesta směřovala jinam. Po maturitě začala studovat psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, ale studium přerušila po prvním semestru. V návaznosti na dětské zkušenosti ve folklórních souborech se chtěla věnovat lidovému tanci, ale nakonec nastoupila ke studiu herectví na DAMU, které dokončila v roce 1985. 

polivka-hlavni-role.jpg
dvorak-hlavni-role.jpg

Jiří Dvořák - táta

Po střední škole v devaténácti si v roce 1985-1986 vyzkoušel práci jako elév na scéně Severomoravského divadla v Šumperku. O rok později složil přijímací zkoušky na Jamu a v roce 1990 s úspěchem ukončil absolutorium. Během studia hostoval v Národním divadle, získal tam angažmá, v kterém působil od roku 1992 a pak přešel do Městského divadla v Brně, kde působil 7 let. Dostal však nabídku od Jiřiny Jiráskové v Divadle na Vinohradech, tak angažmá přijal a působí tam dodnes. Také dabuje v známém americkém seriálu Kriminálka Las Vegas – Nicka.
V roce 2002 si vzal za manželku Báru Munzarovou, s kterou působí ve stejném divadle a též s její maminkou Janou Hlaváčovou. Mají dceru Aničku.

postlerova-hlavni-role.jpg

Simona Postlerová - babi z tátovy strany (Míca)

Herečka Simona Postlerová se věnuje především divadlu, širší veřejnosti je dobře známá z televize nebo z dabingu, zatímco film se jí zatím vyhýbá, což ona sama jako újmu ovšem nevnímá. Narodila se do umělecké rodiny, jejím otcem byl divadelní režisér Alexandr Postler (1937-1996), příležitostně pracující i v televizi a filmu, matka Jana Postlerová (*1943) byla herečkou, dnes působí jako hlasová poradkyně.

talianova.jpg

Tereza Taliánová - Michaela, starší sestra Alenky

Narodila se 31. října v Praze. V šesti letech byla přijatá do Baletní přípravky Národního divadla, se kterou začala vystupovat v představeních Národního divadla. Díky baletu se také dostala poprvé před kameru a natočila svoji první reklamu. Pokračovala v natáčení reklam a dostala první role ve filmech
a seriálech. Zahrála si ve filmu Křižáček a seriálech Na vodě a Tři mušketýři. V roce 2016  byla obsazena do hlavní  role seriálu Trpaslík, který získal hlavní cenu na festivalu v La Rochelle  a do filmu Alenka v zemi zázraků. 
V roce 2017 si ji režisér vybral do hlavní role seriálu pro děti Agent
v kapse a můžeme ji vidět ve filmu Špindl a seriálu Modrý kod. Věnuje se zpěvu a znalost anglického jazyka ji umožnuje pracovat se zahraničními produkcemi.

bottom of page