top of page

ALENKA ZAZÁŘILA VE SVĚTĚ

Madrid – Goya Producciones:

O film projevila zájem španělská filmová společnost z Madridu GOYA PRODUCCIONES, která šíří naše filmy nejen do Latinské Ameriky a španělsky mluvícího světa, ale také do Severní Ameriky a dalo by se říci do celého světa.

 

USA - Chicago:

Byli jsme pozváni do Chicaga na Velikonoce 2020 na prezentaci filmu Alenka v zemi zázraků a dalších našich velkých dokumentů z produkce ČT (a vydávané rovněž madridskou filmovou společností Goya Producciones).

 

Brazílie – Rio de Janeiro:

Byli jsme pozváni do Brazílie do Rio de Janeiro v červenci 2020 na prezentaci filmu Alenka v zemi zázraků a dalších našich velkých dokumentů z produkce ČT (a vydávané rovněž madridskou filmovou společností Goya Producciones).

 

Ekvádor, Peru, Kolumbie:

Film Alenka v zemi zázraků se promítal v Ekvádoru k propagačním a nekomerčním účelům v rámci týdne prezentace ČR a v říjnu 2018 naše ČR velvyslanectví dalo film na festival EU do Peru (Lima), kde sklidil velký úspěch, takže se bude promítání opakovat a chtějí se s honorárním konzulem Raul Alta Torrés dohodnout na komerční možnosti v Jižní Americe. Dále o film projevili zájem v kulturním centru na velvyslanectví v Kolumbii.

 

Festival filmů EU v Peru:

Alenka v zemi zázraků byla promítána 2x v Peru v Limě - 12.10. v 18h30 v Centro Cultural PUCP v San isidro a 14.10. v 18h v Sala Armando Robles Godoy, San Borja. FESTIVAL DE CINE EUROPEO DE LIMA

Itálie – Miláno:

11.5. 2019 v italském Miláně prezentoval Spolek krajanů a přátel ČR – Milán, při velvyslanectví pro česko-italskou komunitu Associazione dei Connazionali e degli Amici della Repubblica Ceca film: Alenka ve zemi zázraků. Film byl přijat s velkým úspěchem a pochopením, dalo by se říci, že téma padlo na úrodnou půdu. Prodávali se knihy a dojaté rodiny s dětmi se živě vyptávali a byli rádi, že jim byla původní surrealistická Alenka posunuta do zázračné a rodinné polohy.

 

Německo:

Film Alenka v zemi zázraků byl vybrán do finále své kategorie 15. ročníku mezinárodního filmového festivalu CEVMA v Německu (Burbach). Jedná se o festival pořádaný od roku 1990 asociací CEVMA (Christian European Visual Media Association), jejíž členové jsou křesťané profesně působící v oblasti filmu, televize, grafických věd a nových médií.

bottom of page